gif 3. týden těhotenství - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

3. týden těhotenství
vendulka

3. týden těhotenství

Vaše miminko

Pohlaví je již stanoveno
Když se při oplodnění spojí spermie a vajíčko a dojde k prvnímu dělení, tak už je nejen o pohlaví dítěte rozhodnuto: Přestože je embryo jen 0,12 milimetru velké je už jasné, jestli miminko zdědí modré oči po otci nebo vlnité vlasy po matce, nebo zda bude dítě levák či pravák. To vše "ví" již úplně první nová buňka.

Na co myslet:
Pokud byste potřebovala jít na rentgen, vždy upozorněte na (možné) těhotenství.

Lékařské hledisko

Jedna starost, na kterou můžete zapomenout
Alkohol škodí nenarozenému dítěti. Nastávající maminky mají často obavy, že "něco" vypily, ještě než věděly, že jsou vůbec těhotné.
Důležité: Teprve až když je embryo plně spojeno s matčiným krevním oběhem může mít alkohol neblahé následky pro plod. Avšak k tomuto spojení dochází až v době, kdy již žena většinou o těhotenství ví, zvlášť pak pokud miminko plánuje.

Na co myslet:
Ženy, s přáním mít děti, by si neměly nechávat dávat amalgámové zubní výplně. Přitom by se mohlo stát, že by se rtuť z těchto výplní mohla dostat do slin.

Důležité vědět

Slast a láska s následky
V tomto týdnu k tomu dojde! Jedno zhruba ze 400 000 vaječných buněk, které jsou uložena již od narození ve vaječnících dozrává a putuje do vejcovodů, kde se spojí s jednou z několika miliónů samčích buněk. To je začátek těhotenství - začátek nového života.

Na co myslet:
Pokud  z nějakého důvodu (např. vysoký krevní tlak apod.) pravidelně berete tabletky: Pohovořte si s vaším lékařem o vašem plánu mít miminko.   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo