gif Papírové plenky kyčlím neublíží - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Papírové plenky kyčlím neublíží
Vendulka

Papírové plenky kyčlím neublíží

Sedmdesát procent maminek kupuje pro své děti výhradně jednorázové plenky. To je oproti dobám před rokem 1989 pořádná změna. Nemůže takový radikální přechod ublížit dětským kyčlím? A naučí se děti včas chodit na nočník? Toho bych se rozhodně nebál, říká pediatr Milan Kudyn, místopředseda Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost.


Může tedy používání papírových plenek nějak uškodit vývoji dětských kyčlí?

Než vám odpovím, musím vysvětlit jednu věc. Dříve se dělala první kontrola kyčlí rentgenem až ve třech měsících života. Protože se tedy do té doby nevědělo, zda dítě netrpí kyčelní vadou, doporučovali ortopedi raději preventivně takzvané široké balení. To znamená tři vrstvy látkových plen. S rozvojem ultrazvuku se však termín první kontroly podstatně zkrátil. Nyní se provádí už ve čtrnácti dnech. Na případné špatné postavení kyčlí se přijde velmi brzy. Proto není v dnešní době vůbec třeba široké balení preventivně uplatňovat. Jinými slovy - používá-li matka od narození dítěte správnou velikost papírových plenek, je to naprosto vyhovující.

A jak je to s tím nočníkem? Nemají plenky vliv na to, kdy se na něj dítě naučí chodit?
Podle mého názoru pocit sucha, které miminko v jednorázové plence má, rozhodně nekomplikuje vystavování na nočník. To je silně individuální záležitost.

V čem podle vás spočívá hlavní přednost těchto plenek?
Bezesporu jsou hygieničtější než látkové a pak také ušetří mamince spoustu času. Mají větší savost, kterou rodiče ocení zvláště v noci či na cestách.

To vypadá, že je to komfort především pro rodiče.
To ano. Ale pro dítě to má rovněž nesporné výhody. Pocit sucha, lépe se mu v takových plenkách chodí, je mobilnější. A kromě toho - po jejich zavedení rapidně klesl výskyt opruzenin. Navíc jsou ze zdravotního hlediska naprosto nezávadné. Nesetkal jsem se s tím, že by se u dětí vyskytla alergie. Což je u látkových plen, jsou-li prané v agresivním pracím prášku a poté špatně vymáchané, častější jev.

článek připravil: www.raj-plinek.cz
autor: Pediatr Milan Kudyn   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo