gif Jak vybrat správný kojící polštář? - Miminko.com

Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   

Jak vybrat správný kojící polštář?
Vendulka

Jak vybrat správný kojící polštář?

Milé maminky, už jste slyšely o POLŠTÁŘI NA KOJENÍ? Pravděpodobně ano, ale určitě o něm nevíte všechno důležité. Možná dokonce přemýšlíte, zda jej vůbec potřebujete, případně jaký a kdy si koupit? Připravili jsme pro vás malého průvodce kojicími polštáři, který vám poradí, jak si vybrat tuto velice praktickou pomůcku, která usnadní život vám i vašemu miminku.První otázka PROČ?

Kojicí polštář je víceúčelový výrobek, který nabízí komfortní pohodlí nejen pro maminku v době těhotenství, ale i pro miminko, případně i pro miminka dvě. " Při kojení ho můžete použít ve všech polohách jak při kojení vleže, tak při kojení vsedě a také při bočním, tzv. fotbalovém držení. Kojicímu polštáři se také říká umělá děloha. V době po porodu se většina miminek bojí velkého prostoru kolem sebe. Není se čemu divit, vždyť devět měsíců byla v klidu v bříšku, kde pociťovala teplo a bezpečí, a najednou mají spát ve velké neznámé postýlce. Kojicí polštář se používá k vyplnění velkého prostoru, a jelikož ho používá i maminka, miminko se cítí bezpečně a myslí si, že maminka je stále nablízku. V menším provedení se používá i v inkubátorech. Kromě toho jej můžete použít jako bezpečností bariéru kolem miminka, pro polohování miminka např. při jídle a také jako opora dítěte při sezení.

Druhá otázka KDY?
Protože se kojicí polštář nepoužívá zdaleka pouze na kojení, ale jeho další funkcí je, že slouží i pro relaxaci maminky a při spaní na boku jako opora rostoucího bříška, je vhodné si jej pořídit již v druhém trimestru těhotenství.

Třetí otázka JAKÝ?
Důležité jsou tři základní parametry velikost, výplň a funkčnost. Velikost kojicího polštáře. Kojicí polštář, který má 160 cm, nelze doporučit maminkám, které měří více než 165 cm. Pro ně je vhodná alespoň standardní velikost 170 cm (vnější obvod), šířka 35 cm a vnitřní obvod cc120 cm. " Rozhodně se nebojte koupit si tzv. Maxi kojicí polštář, který měří 215 cm (vnější obvod polštáře), šířka je cca 35 cm a vnitřní obvod 155 cm. Výplň polštáře Nejpoužívanější druhy výplní jsou: " Molitanová drť do kojicích polštářů není vhodná, není čištěná a upravená. " EPS kuličky jejich výhodou (ale asi jedinou) je, že polštář je lehký a většinou se dá prát v pračce. Jinak kuličky šustí, přelévají se, masírují reflexní body na těle miminka, což je nežádoucí. Při kojení by mělo být miminko v klidu. PES duté vlákno jedná se o duté vlákno ve tvaru kuliček, které zajistí, že si polštář i po vyprání ponechá tvar a vzdušnost. Výplň z dutého vlákna je ideální, jelikož je čištěné, antialergenní, vytváří nevhodné prostředí pro roztoče, dá se velice snadno vyprat v pračce, nešustí a přizpůsobí se vám i miminku. Kojicí polštáře by se měly dát doplňovat dle potřeb, rozhodně si nekupujte levnější varianty, u nichž nelze výplň doplnit, nebo naopak ubrat podle Vašich potřeb. Funkčnost (pratelnost) polštáře Praktické je vybrat si takový polštář, který se dá prát v automatické pračce a nemusíte jej nosit do čistírny. Můžete si vybrat ze dvou variant, a to polštář, který se dá prát celý, nebo, a to je ideální varianta, polštář se snímatelným povlakem. Povlaky se samozřejmě prodávají i samostatně, takže jich můžete mít víc a polštář kdykoliv převléknout. Některé společnosti nabízí fleecové povlaky, které se dají prát při teplotě 40 °C a nemusí se žehlit, nebo bavlněné povlaky, které se vyžehlí snadno. Nevýhodou polštářů bez potahu je, že se žehlit nedají anebo jen velice těžko. A na závěr doporučuji kupovat české výrobky, na našem trhu jsou společnosti, které kojicí polštáře přímo vyrábějí a používají atestované, české materiály. Tak neváhejte!

Více informací na www.polstarnakojeni.cz   
Související odkazy
MožnostiTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo