Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   
Miminko.com: Rodina

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Rodina
Poporodní deprese není jen špatná nálada

Narození dítěte je sice nádherná událost, ale zároveň se nová situace může stát noční můrou. To když propukne nemoc jménem poporodní deprese.
Podobně jako Vánoce i narození dítěte je období radosti; jenže kromě spontánního prožívání radosti máme radost i jaksi imperativně nařízenou.

Zobrazit celý článek
 
Rodina

Obézní ženy mají nižší šanci počít dítě

Neschopnost počít dítě má mnoho příčin. Jednou z nich může být nadváha nebo obezita ženy.
Více kilogramů – méně dětí
Žena s normální hmotností má větší šanci počít dítě než ta s kilogramy navíc nebo naopak trpící podváhou. Proč?

Zobrazit celý článek
 
Rodina
Odstavení - doba odloučení

Odstavení  od prsu je víc než jen ukončení kojení. Je to odloučení od obzvláště intimního a navíc ničím nesrovnatelného společenství. Končí období, kdy je matka pro dítě téměř jediným zdrojem života

Zobrazit celý článek
 
Rodina

Po příchodu z porodnice

Šestinedělí
Bez ohledu na to, jak proběhl porod, se každá maminka musí vyrovnat s určitými obtížemi, které patří k období zvanému šestinedělí. Děloha se během šesti týdnů po porodu navrací do původního stavu, vyrovnává se hormonální hladina, tělo se zbavuje přebytečné tekutiny.

Zobrazit celý článek
 
Rodina
Mendy
Zobrazit celý článek
 
Rodina

Na pomoc levorukému dítěti
Pravorukost nebo levorukost je projevem funkční převahy jedné z horních končetin používaných při různých činnostech. Znamená to, že dítě má jednu ruku obratnější a pohyblivější než druhou.

Je to zjevné zejména v pohybech zaměřených na přesnost.

Zobrazit celý článek
 
Rodina

Zklamání jako jedno z rizik asistované reprodukce

Pro ženu, jež nemůže z určitého důvodu otěhotnět přirozenou cestou, se nabízí řešení pomocí některé z metod umělého oplodnění. Každá z nich má své klady i zápory, se kterými je třeba počítat dopředu.

Zobrazit celý článek
 
Rodina
Maminka po příchodu z porodnice potřebuje odpočinek

Příchod maminky s miminkem z porodnice přinese do života rodiny velkou změnu. Stojí za to společně probrat, co je pro rodinu nejdůležitější a bez čeho je možné se aspoň nějaký čas obejít. Mezi prioritami rodiny by mělo být dost odpočinku pro maminku.

Zobrazit celý článek
 
Rodina

Spaní s rodiči zvyšuje sebedůvěru

Téměř všechny matky mohou potvrdit, že když mají dítě u sebe v bezprostřední blízkosti, vyspí se ony samy i dítě mnohem lépe. Odpadá odbíhání a kontrolování, zda dítě dýchá, zda mu něco nechybí apod.

Zobrazit celý článek
 
Rodina

Poporodní deprese

Pro většinu lidí je narození dítěte spojováno s představou času radosti a nadšení. I když se to málo ví, v poporodním období se velmi často objevuje zhoršená nálada. 50?80 % žen prožívá 3.?4. den po porodu krátkou epizodu zhoršené nálady projevující se zpravidla podrážděností, kolísáním nálady a epizodami pláče. Mají pocit, že k dítěti necítí, co by měly, nebo že na ně nestačí. Jsou vyčerpány. Kolísání nálady je charakterizováno stavy euforie, které se střídají s úzkostí, smutkem, napětím nebo podrážděností. Některé ženy říkají, že se cítí zmatené, ale objektivně to patrné není. V anglosaských zemích mluví o ?maternity blues?. Tato krátkodobá změna v náladě je způsobená prudkým poklesem estrogenů a progesteronu. V zásadě je neškodná a spontánně odeznívá. Nejčastější je u prvorodiček. Častěji se objevuje u žen, které před těhotenstvím trpěly premenstruální tenzí.

Zobrazit celý článek
 
17 článků (2 stránek, 10 článků na stránku)
[ 1 | 2 ]
Přejít na:
 
Vyhledávání
DĚTSKÝ HOROSKOP
Básničky a říkadla
Svátky
Partneři
KontaktTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo