Zpět na úvodní stranu Přítelkyně.eu Těhotentsví Kuchařka
Zpět na úvodní stranu
Fóra a diskuze Přihlašte se Těhotenský kalendář Encyklopedie Články Odkazy
Ankety
Fotogalerie maminek, miminek, zvířátek, prostě všech, kteří mají rádi Miminko.com! Připomínky
VyhledĂĄvĂĄnĂ­
Poradny Kontakt
Informace
Reklama
Anketa
Fórum
   
Miminko.com: Miminka a děti

Vyhledávání v tomto tématu:   
[ Jít na úvodní stránku | Vybrat nové téma ]

Miminka a děti

Seznamování s vodou
Rady, tipy a postřehy o tom, jak seznamovat děti s vodou tak, aby se v ní cítili přirozeně a bezpečně.

Před narozením byla voda pro dítě známým prostředím. Nesmíme tedy příliš otálet, aby se tento kontakt nepřerušil. Do šesti měsíců života mu styk s ní nečiní potíže a probíhá zcela přirozeně.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Autosedačka je nezbytná

Jak vybrat správnou autosedačku nám poradí např. Autoklub České republiky nebo sdružení, která se zabývají ochranou spotřebitele. Každá dětská autosedačka má být homologována podle předpisu EHK OSN č. 44. Nekupujte autosedačku bez dítěte!

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti
Cvičíme s kojenci a batolaty

Rovnováhu procvičujeme bez míče i na míči. Svalovou souhru zdokonalujeme již ve známých polohách. Na míči ? vleže na břiše, vleže na zadech, na boku. Pokud je dítě bezpečně zvládne, můžeme přistoupit k následujícím cvikům.

Rovnovážné reakce v sedu na patách
Dítě sedí na patách, ...

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Historie kojení

Starověk a kojení

Mezi nejstarší dochované lékařské dokumenty, jež se vztahují ke kojení patří egyptské papyry z 18.dynastie. Jako metoda stimulace mateřského mléka bylo doporučováno ohřátí rybí kosti v oleji, jím následně potřena záda, nebo také posed se zkříženýma nohama a jíst voňavý chléb z kyselé dourry a mezitím si potírat odvarem z máku. Tyto pověry se udržely dlouhou dobu a měly výhodu v tom, že působily na matku uklidňujícím dojmem.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Knižní novinka!

Mariela Michelena: První rok pro celý život
První rok pro celý život. Fascinující první rok, v jehož průběhu se měníme měsíc po měsíci způsobem, jenž nás poznamená na celý zbytek života. Potom už nikdy, v žádném jiném roce, se nenaučíme tolik a tak rozhodujících věcí. Plakat, sát mléko, smát se, čekat, mít rád, hrát si, loučit se, mluvit, chodit.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Plavání dětí s rodiči

Rané plavecké aktivity formují vztah k vodě, plavání a dalším pohybovým aktivitám ve vodě do budoucna.  Kontakt s vodou by měl být pro dítě vždy příjemný a plavecké dovednosti  by měly být získávány  nejlépe zajímavou hrou. V prvních letech života dítěte jsou možnosti kontaktu s vodou zcela v rukách rodiny.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti
Jak dát správně odříhnout miminko?

Děťátko polyká při pití často i trochu vzduchu, ale ne vždy. To, že mu pomáháte odříhnout , má dva důvody. Zaprvé se necítí dobře, když ho vzduch tlačí, protože to vede k nepříjemnému pocitu plnosti. Dítě je pak rozmrzelé, pláče, nemůže usnout.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Kojení v nemoci

Pokud v období kojení onemocníte, potřebujete v první řadě pomoc a podporu. Téměř vždy můžete dítě i v nemoci kojit, což je zpravidla výhodné jak pro vás, tak pro dítě. Podmínkou však je, aby se vám dostalo dobré péče a abyste měla dostatek sil. V nemoci nesmíte opomíjet své vlastní potřeby, nýbrž musíte v první řadě myslet sama na sebe. Je v zájmu celé vaší rodiny, abyste se co nejrychleji uzdravila.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Nízkokalorická strava poškozuje zdraví dětí!

Kultura perfektní vizáže a redukčních diet může vážně ohrozit zdraví dětí. Zvláště mnohé mladé matky se dnes snaží své děti krmit stejnými potravinami, jaké mají samy na talíři právě při redukční dietě. Vědci však varují, že strava chudá na mnohé důležité látky, živiny a dokonce i tuky u dětí může vést k vážným poruchám jejich zdraví.

Zobrazit celý článek
 
Miminka a děti

Seriál vývoj miminka: 2 - 3 měsíc

Přesně ve čtyřech týdnech a poté ještě v šesti týdnech zažívá miminko takový "vývojový posun". Prakticky přes noc  mu najednou nejsou dupačky. Tato změna především také znamená, že má vaše miminko větší hlad, méně spí a více křičí. Nebojte se po několika dnech se toto opět upraví.

Zobrazit celý článek
 
61 článků (7 stránek, 10 článků na stránku)
[ 2 | 3 | 4 ]
Přejít na:
 
Vyhledávání
DĚTSKÝ HOROSKOP
Básničky a říkadla
Svátky
Partneři
KontaktTIP: Přítelkyně.eu - internetový časopis pro ženy

 Venive.cz - dámské spodní prádlo

Zbytkylátek.cz - látkové zbytky, zbytky látek na kreativní tvoření, levné látky, látky na patchwork

Vendula Moravcová - Miminko.com 2005 - 2015 - Všechna práva vyhrazena


Kalhotky Tanga Podprsenky Punčochové zboží Podvazky Luxusní soupravy Svatební spodní prádlo Košilky, korzety, tílka Pyžama a noční košile Plavky 2015 Pánské spodní prádlo Dětské spodní prádlo Vše za 99,-Kč PLAVKY VÝPRODEJ Pánské ponožky Dámské ponožky Vánoční červené prádlo